Rose Water

گلاب

 

گلاب ، آب معطر ساخته شده حاصل از گلبرگهای گل سرخ در آب است. علاوه بر این ، گلاب حاصل تقطیر گلبرگهای گل رز است ، محصول جانبی تولید روغن گل سرخ برای استفاده در عطر. این ماده برای طعم دادن به مواد غذایی به عنوان مؤلفه ای در بعضی از داروهای آرایشی و پزشکی و برای اهداف مذهبی در اروپا و آسیا استفاده می شود.

خرید گلاب در آلمان از آمازون

بعضی اوقات به لیموناد اضافه می شود و غالباً به آب اضافه می شود تا بوها و طعم های ناخوشایند را که در آب شیر وجود دارد از بین برود.

خوردن گلاب برای رفع سردرد و بوی بد دهان مفید است و همچنین تحریک‌کننده هورمون‌ها بوده و میل جنسی را افزایش می‌دهد و تاحدودی تنظیم‌کننده قاعدگی است. خوردن گلاب را به بیماران قلبی و نوشیدن روزانه یک لیوان دوغ مخلوط با گلبرگ‌های گل‌ محمدی را برای تنظیم کار جهاز هاضمه خصوصا در روزهای گرم سال پیشنهاد می‌کنیم.

طبق سنت قدیم، برای هر 30 کیلوگل، 50 لیتر آب در نظر می‌گیرند که گلاب حاصل از این مقدار30
لیتر است و به آن «گلاب مایه یا عطری» گویند. از تقطیر مجدد گلاب مایه، فرآورده‌ای به دست می‌آید که به آن «گلاب دو آتشه» یا استاندارد گفته می‌شود.

این نوع مرغوب‌تری از گلاب است که مزه و بوی آن بسیار تلخ‌تر از گلاب مایه است و لذا به دلیل آن‌ که آب به کار رفته در آن بیشتر تبخیر شده وگلاب حاصله غلیظ‌تر است بیشترین اثر درمانی را دارد بنابراین تهیه این گلاب برای مصارف خانگی و درمانی مناسب است. البته از تقطیر مجدد، گلاب دوآتشه غلیظ‌تری به دست می‌‌آید که بسیار معطر است و در حقیقت آن را «گلاب ناب وخالص«می‌نامند که کمتر در بازار عرضه می‌شود.

پیشنهاد های ویژه فروش گلاب در آمازون:

گلاب معطر 250 سی سی

گلاب معطر 250 سی سی

سه عدد گلاب 400 سی سی ایرانی

گلاب معطر 300 سی سی

;

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *